Z uwagi na obostrzenia związane z okresem pandemii i w trosce o bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniach online zdecydowaliśmy się na rozwiązanie hybrydowe:
- Transmisje realizowane ze studio w Krakowie,
- Transmisje realizowane całkowicie zdalnie.
Podczas konferencji odbywały się 4 rodzaje spotkań na żywo:
- Panele dyskusyjne (5-7 osób na ekranie równocześnie),
- Wykłady (1-2 osób na ekranie, udostępnianie ekranu),
- Webinaria (1-3 osób na ekranie, sesja pytań i odpowiedzi),
- Warsztaty (zamknięte spotkania online w małych grupach).
Zapewniliśmy rozwiązanie informatyczne umożliwiające przeprowadzenie wszystkich typów spotkań całkowicie zdalnie. Były one dostępne na platformie wydarzenia w zakładce "Na żywo". Uczestnicy konferencji mogli zadawać pytania na czacie. Dodatkowo odpowiadaliśmy za komunikację mailową z Uczestnikami – z poziomu platformy wysyłane były powiadomienia o wydarzeniach odbywających się w ramach konferencji.
Realizacja transmisji w trybie zdalnym wymagała wcześniejszych szkoleń i prób technicznych z prelegentami i panelistami, które wraz z organizatorami realizowaliśmy kilka dni przed datą wydarzenia. Umożliwiło to sprawną realizację transmisji i wyeliminowanie problemów technicznych (np. związanych ze słabą wersją obrazu lub dźwięku po stronie prelegentów).
Konferencja została w pełni dopasowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – podczas każdej transmisji, a także podczas zamkniętych warsztatów, obecni byli tłumacze Polskiego Języka Migowego (PJM). Przygotowaliśmy także napisy do filmów wykorzystywanych podczas konferencji.
Nagrania zrealizowanych transmisji zostały udostępnione Uczestnikom na platformie po zakończeniu konferencji w zakładce "Nagrania". Dostępne są także na
kanale YouTubbe Zachęty.